top of page

IZPĒTIET MŪSU PIRTIŅAS UN TERITORIJU

Atjaunojiet savu ķermeni un dvēseli!

PUSMELNĀ PIRTIŅA  

         

 

 Atpūtieties ar mums!

  Kas ir pusmelnā pirtiņa?

 


Tā ir tāda pati kā baltā pirtiņa bez dūmiem pirts telpā, bet ar iespēju dabūt arī melno garu lejot ūdeni uz melnajiem pirts akmeņiem. Pirtiņas krāsns ir tā izveidota, ka pusei no krasniņas akmeņiem kurināšanas laikā iet cauri uguns. Pirms pašas pirtošanās parslēdzot skursteni uz otru pusi tā turpina silt un neizdala dūmus pirts telpā. 

Melnais pirtinas gars ir sīvāks ar citu aromātu un to var salīdzināts, kā aziet ciemos pie tēta, kur baltais gars ir maigāks, kā ciemos pie mammas. Šinī pirtiņā piejami abi gariņi.

Pirtiņā un tās teritorijā piejama duša, priekštelpa un labierīcības.
Ja nomā, bez pirtnieka - Pirts telpā var izmantot arī skrubjus un pirtslotiņas, kur pēc lietošanas noskalo aiz sevis pirts lāvas.

BALTĀ PIRTIŅA

 

 

Palutiniet un izbaudiet

 

 Kas ir Baltā pirtiņa?

 

Latviskā Baltā pirtiņa ir  tā pati krievu slapjā pirtiņa, kur pirts akmaņi uzsilst caur metālu ar malku kurinot pirts krāsniņu.  

Pati pirts telpa un priekštelpa ir radīta, lai baudītu pirts rituālus ar vai bez pirtnieka paklpojumiem.

Pirtiņā un tās teritorijā piejama duša, priekštelpa un labierīcības.

Ja nomā, bez pirtnieka - Pirts telpā var izmantot arī skrubjus un pirtslotiņas, kur pēc lietošanas noskalo aiz sevis pirts lāvas.

PĀRVIETOJAMĀ PIRTIŅA

Atjaunojiet savas sajūtas

Kas tad PĀRVIETOJUMĀ PIRTIŅA?


Tā ir tādat pati, kā baltā birtiņa, bet pielāgota pārvadāšana, lai dotos pie Jums.

Pirtiņas aprīkojums:

-  Ierīkotas peramās lāvas ar pietiekamu platumu, kur pirtsmīļiem baudīt pērienu;

-  Lāvu augstums paredzēts arī ērtam pirtnieka darbam;

-Papildus ieliktas ventilācijas un pirts lodziņš;

-  Pirts gatava lietošanai 1.5-2 h laikā atkarībā no laikapstākļiem.

- Divas lāvas, akmeņu krāsns un karstais ūdens 50 L.

- Termometrs, kausiņš un ķipītis ūdenim.

-    LED lampa, kas darbojas uz akumulatora pirts telpā, tāpēc elektrības pieslēgums nav nepieciešams .

-   Pirts kurināma ar malku no pirts ārpuses, netērējot pirts telpā skābekli.

ZĀĻU KUBLIŅI

Atjaunojiet savas sajūtas

Kas tad ir tas zāļu kubliņš jeb lapu sutenis? 

Kopā ar pirts rituālu vai ar pirts nomu var izbaudīt zāļu kubliņu jeb lapu suteņa kublu. Sarmaspa to salīdzina kā lielu tējas katlu kuru tu nevis lieto iekšķīgi, bet mērcējies pats. Senie Latvieši to darīja šādi: pielika ar lapām pilnu kublu, uzgāza tam virsū nedaudz verdošu ūdeni un uzliek vāku, lai lapas sakarst. Tad slimais iegremdējas lapās līdz jostas vietai vai kaklam un apņem sev apkārt bieza auduma gabalu (lai lapas tik ātri neatdzistu). Šādā «vannā» sēdēja no pusstundas līdz stundai.

 

Starpība starp senajiem Latviešiem un Sarmaspa ir tā, ka lapas pievieno kubliņam, kad tas uzkarsis vismaz 40 grādos, tādā veidā izvelkot no lapiņām tikai nepieciešamo nevis visas augos esošās mietsvielas. Kamēr pirtsmīļi sildās kubliņā, tas turpina uzturēt siltumu caur iekšējo kubla krāsniņu, līdz ar to nevaram apdedzināties ar verdošu ūdeni un ūdeni var uzturēt vienmērīgā temperatūrā. Lielā mērā tā ir  ne tikai ķermeņa fito terapija, bet arī iespēja izbaudīt patīkamus aromātus, kas izdalās augiem karstumā atbrīvojot ēteriskās eļļas.

 

Ko tas dod un Kāpēc tas nepieciešams?

 

Lapu suteņus senlatvieši izmanto dažādu ādas un kaulu kaišu gadījumos, savukārt Sarmaspa.lv, pirtnieki to izmanto arī, lai pirtsmīlis relaksētos, vienmērīgi sasildītos un varētu sagatavoties pirts pērienam.

bottom of page